Soustředění a nejbližší akce sboru

Milí příznivci pěveckého sboru Musica Oeconomica Pragensis!

Minulý týden jsme byli hrozně pracovití a na celý víkend (od 6. do 8. března) jsme se sešli v krásném starobylém prostředí kláštera v Roudnici nad Labem, kde jsme pilně zpívali a nacvičovali na závěrečné koncerty sezóny 2014/2015, které pro vás připravujeme. Soustředění mělo bezvadnou atmosféru - jednak díky jarnímu počasí, které nám mimořádně přálo, jednak díky místu, kde jsme měli možnost zkoušet, a jednak díky ryze duchovnímu programu, který momentálně pro své posluchače chystáme.

O koncertě 29. 5. v rámci akce Noc kostelů jsme vás již informovali (koncert proběhne od 20:00 v kostele sv. Petra a Pavla v obci Zlatníky - Hodkovice). Není to ale jediná akce, která nás do letních prázdnin čeká. V pondělí 1. června 2015 pořádáme náš samostatný letní koncert. Místo, kde si nás můžete poslechnout, je stále v jednání, budeme vás o něm co nejdříve informovat. Nicméně i tak si pro nás tento večer rezervujte, budeme se na vás těšit :)

Musica Oeconomica Pragensis

Změna učebny

Milí současní (a potenciální noví) zpěváci!
Upozorňujeme na změnu učebny, kde pravidelně každé pondělí od 18:30 probíhají zkoušky sboru. Od 16. února zkoušíme ve Staré budově v učebně číslo 323. Začali jsme nacvičovat krásné věci na druhou část sborové sezóny 2014/2015, srdečně zveme nové zpěváky. Těšíme se na vás :)
Musica Oeconomica Pragensis

Zkoušky v novém akademickém roce

V nastávajícím akademickém roce 2014/2015 bude Musica Oeconomica Pragensis zkoušet jako v roce minulém - vždy v pondělí od 18:30, letos se budeme scházet ve staré budově v místnosti číslo 236. Těšíme se na staré i nové členy :)

Sezóna 2014/2015 - zveme nové zpěváky

Pěvecký sbor Musica Oeconomica Pragensis je veselý mladý kolektiv lidí převážně z VŠE, který má rád vážnou i nevážnou hudbu, kterou chce pod profesionálním vedením co nejdokonaleji veřejně provádět na zajímavých akcích. Vedlejší produkt této hlavní činnosti je společné scházení se, prožívání společných koncertů a především soustředění a zájezdů zahraničních i tuzemských. Sbor vznikl v roce 2001 a za dobu své existence dosáhl několika prestižních ocenění, ze kterých má samozřejmě radost, ale hlavně naorganizoval řadu koncertů i charitativního zaměření, zazpíval si s opravdu dobrými profesionálními orchestry (např. PKF – Prague Philharmonia) a byl pozván na profesionální festivaly.

Poslední povedenou akcí, kterou sbor absolvoval, byl festival Musica sacra Bratislava v červnu 2014. Kromě dvou zlatých ocenění si přivezl nezapomenutelné zážitky, kontakty na zahraniční sbory a radost ze tří povedených vystoupení.

Sbor zkouší každé pondělí od 18.30ti na hlavní budově VŠE.  V tuto chvíli zve nové zájemce do svých řad –hlavně muže, ale i dámy nebo páry. Sbor nabízí především zázemí fungujícího tělesa, soustavnou a důkladnou práci na hudbě a dobrou partu lidí. Vyžaduje solidnost a ochotu být pravidelným členem, dále přirozenou muzikalitu a zdravý hlas. Předchozí sborové zkušenosti nejsou podmínkou, ale hodí se. Pokud chcete, sledujte stránky www.sbormop.cz a koukněte na videa na youtube. Nebo prostě přjďte a uvidíte. Těšíme se na Vás.

Musica Sacra Bratislava 2014 aneb MOP slaví dvě zlaté!

Posledním (a patrně nejúspěšnějším) počinem pěveckého sboru při VŠE Musica Oeconomica Pragensis v sezóně 2013/2014 byl soutěžní zájezd do hlavního města Slovenské republiky Bratislavy, kde se MOP zúčastnil IX. ročníku mezinárodní soutěže sborové a sakrální hudby Musica Sacra. Jedná se o festival, jehož hlavním pořadatelem je bratislavská agentura Bratislava Music Agency a nad nímž v letošním roce převzal záštitu biskup Mons. František Rábek. V porotě s mezinárodním složením zasedli prof. Kurt Bikkembergs (Belgie), prof. Blanka Juhaňáková, ArtD. (Slovensko), prof. Wolfgang Ziegler (Rakousko) a doc. Milan Kolena, ArtD. (Slovensko). Festivalu se celkem zúčastnilo osm pěveckých těles z různých zemí – z České republiky, ze Slovenska, Ruska, Polska a Německa.

Soutěž se konala v termínu 12. – 15. června na různých místech Bratislavy. Slavnostní zahajovací koncert proběhl v pátek 13. června v Koncertní síni Klarisky. Samotný soutěžní program potom zabral celé sobotní dopoledne a zúčastněné sbory měly možnost vyzkoušet výbornou akustiku krásného Primaciálného paláce v historickém centru města. Tamtéž se také v odpoledních hodinách konalo slavnostní vyhlášení výsledků. Sbor Musica Oeconomica Pragensis soutěžil ve dvou kategoriích a to v kategorii sakrální hudba – smíšené sbory a v kategorii sborová hudba, volný repertoár – pěvecké sbory smíšené. V obou kategoriích MOP zaznamenal obrovský úspěch, neboť jej porota ocenila zlatými pásmy. Pomyslnou tečkou za celým festivalem byla slavnostní mše svatá v Jezuitském kostele, kterou svým zpěvem doprovodila všechna zúčastněná sborová tělesa.

 Musica Oeconomica Pragensis si z Bratislavy odvezla nejen cenné kovy, ale také krásné zážitky a vzpomínky. Již nyní se těšíme na sborovou sezónu 2014/2015 a všechno, co nám svět sborového zpívání přichystá a přinese.


Veronika Hoppová 

Musica Sacra Bratislava 2014

Nejvýznamnější hudební akcí sboru Musica Oeconomica Pragensis v letošním roce bude zcela jistě účast na mezinárodním festivalu sborové a sakrální hudby Musica Sacra 2014 v Bratislavě, který se koná v hlavním městě Slovenské republiky v termínu od 12. do 15. června. Sbor VŠE se o cenné kovy "popere" ve dvou kategoriích, ve kterých se pokusí Českou republiku a Vysokou školu ekonomickou reprezentovat nejlépe, jak to umí. Držte nám palce!
Více informací na webu www.choral-music.sk

Zkoušky v akademickém roce 2013/2014 - místnost

Zkoušky pěveckého sboru Musica Oeconomica Pragensis se v akademickém roce 2013/2014 budou konat vždy v pondělí od 18:30 v učebně číslo 236.

Canti veris Praga 2013

Vysokoškolský pěvecký sbor při VŠE Musica Oeconomica Pragensis se ve dnech 21. až 24. února 2013 zúčastnil 5. ročníku Mezinárodního festivalu soudobé sborové hudby s Cenou Zdeňka Lukáše Canti veris Praga. Jak se vyjádřil jeden z porotců soutěže, prof. PaedDr. Jiří Kolář, čestný předseda UČPS „Zdeněk Lukáš a jeho bohatá sborová tvorba je jedním z významných symbolů české sborové hudby druhé poloviny 20. století a získala si velkou oblibu i za hranicemi naší země. Cena Zdeňka Lukáše, kterou může sbor získat za nejlepší soutěžní interpretaci jeho díla, by měla být pak vyjádřením úcty k jeho skladatelskému odkazu jako neodmyslitelnému pilíři moderní české sborové tvorby, hudbě, která zůstane jistě ještě dlouho inspirujícím pokladem pro další generace našich i zahraničních sborových dirigentů a zpěváků.“

Sbor MOP soutěžil v kategorii smíšených sborů od 25 zpěváků a představil skladby Arvo Pärta, Knuta Nystedta, Jana Nováka, Urmase Sisaska, Petra Ebena a Zdeňka Lukáše. Za velmi povedené vystoupení byl oceněn zlatým pásmem a postoupil do soutěže o Grand Prix, kterou nakonec vyhráli vítězové kategorie smíšených sborů, slovinský Zbor konservatoria za glasbo in balet Ljubljana. Odborná porota v čele s Prof. Jiřím Kolářem pak celý soutěžní festival zhodnotila jako velmi přínosný a umělecky kvalitní.

Veronika Hoppová

Canti veris Praga 2013

Sbor Musica Oeconomica Pragensis se dne 23. 2. 2013 zúčastnil mezinárodního festivalu soudobé sborové hudby s cenou Zdeňka Lukáše Canti veris Praga. Ve své kategorii, tedy kategorii smíšených sborů od 25 zpěváků, se MOP umístil ve zlatém pásmu hned za vítězem Grand Prix, slovinským sborem Zbor konservatoria za glasbo in balet Ljubljana.

Nekonvenční žižkovský podzim 2012

Pěvecký sbor Musica Oeconomica Pragensis se pod vedením Kryštofa Spirita zúčastnil již 16. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Nekonvenční žižkovský podzim s mottem „Mezi zbraněmi Múzy mlčí“. Zakladatelem a uměleckým garantem festivalu je violoncellista doc. Jiří Hošek, který poslední ročník svého festivalu věnoval in memoriam Václavu Havlovi. Festival sestával celkově ze šestnácti dramaturgicky různorodých koncertů a sbor VŠE vystoupil na závěrečném koncertu festivalu, který byl uspořádán 15. listopadu 2012 ku příležitosti blížícího se státního svátku a nesl název podle jedné z prováděných skladeb „Little Jazz Mass“. Koncert proběhl v kapli Bratrské jednoty baptistů v Praze 3 na Vinohradech.

 Musica Oeconomica Pragensis se představila se zajímavým a pestrým programem. V úvodu koncertu zazněly skladby Arvo Pärta Da Pacem Domine a Bogorodice děvo následované zhudebněnou modlitbou Otče náš z pera ruského skladatele Igora Stravinského. Sbor poté zazpíval skladby, se kterými vystoupil na soutěži Sing´n Joy Vienna ve Vídni – Surrexit Christus, Benedicamus a Credo z cyklu Gloria Patri autora Urmase Sisaska. Následovala Missa Evy Pavelkové a svěží skladba Laudate Knuta Nystedta. Před přestávkou ještě zazněl výběr z Requiem Zdeňka Lukáše – Dies irae, Hostias a Sanctus. Druhá část koncertu byla věnována hudbě populární. Sbor VŠE zazpíval několik amerických spirituálu a gospelů – Rock a my soul, How can I keep from singing, Down to the river to pray, I´m a rollin´ a Worthy to be praised! s doprovodem klavíru Jakuba Dvořáčka. Závěrem a vrcholem celého koncertu byla jazzová mše britského skladatele Boba Chilcotta A Little Jazz Mass, při které sbor doprovodilo jazzové trio ve složení Jakub Dvořáček (klavír), Petr Tichý (kontrabas) a Jan Linhart (bicí). Koncert se tak stal důstojnou tečkou za 16. ročníkem žižkovského festivalu.

Veronika Hoppová

Syndikovat obsah